Team


                  Dr B. B. Ahuja

                       President & Faculty Advisor


Team 2018-19
Team 2018-19
Ashish Gawali, Bhushan Rane, Anagha Kotkar, Divishad Londe, Havish Bychapur, Mathan Pawar, Nihar Patwardhan, Pushkaraj Dalu, Sadiya Anjum, Sanika Paranjape, Tushar Shelke, Vedant Deshpande
Team 2016-17
Team 2016-17
Akshay Kadam, Akshay Kulkarni, Anuj Phegade, Ashay Aswale, Chaitanya Bhagyawan, Charuta Pethe, Divyansh Saxena, Hemant Chinchore, Maithilee Kulkarni, Mayur Kulkarni, Neha Mota, Sagar Khadse, Sanket Sarwade, Sanket Kalokhe, Saurabh Rathi, Shubham Bharadiya

 

 

Team 2013-14
Sagar Jadhav, Dheeraj Jangid, Madhura Gurjar, Abhijit Shirude, Siddharth Banarjee, Vikrant Patil, Amit Bhusari, Demendra Bhagat, Churchill Khangar, Hrushikesh Joshi, Ajinkya Bari, Sarang Junghare, Ayush Agarwal, Nancy Rachel, Sangeeta Kumar, Mansi Mane

 

 

Team 2012-13
Pratik Deshmukh, Ajit Pawar, Amol Gulhane, Pawan Gholap, Sarang Kamble, Vishal Ghorband, Lalit Palve, Subodh Bhosale, Tejas Patil, Abhijeet Nagarnaik, Satish Rathod, Rohan Tatia, Ishan Kute, Pradip Salunke, Punam kalambe, Sharvari Pathak, Dhanashree Vaidya

                     Dr. S. S. Ohol

   Robotics & Automation Lab Incharge


Team 2017-18
Aashish Sonawane, Ashwin Chaudhari, Chinmay Mandale, Danish Babla, Farahnaaz Shaikh, Jayant Unde, Mrunalinee Koli, Shivam Thabe, Shubham Sonawane, Sohan Bulage, Sujit Mohite
Team 2015-16
Team 2015-16
Amit Kharat, Akshay Birari, Purva Joshi, Vishal Saley, Vaibhav Khotre, Onkar Kulkarni, Ashish Zalki, Yugandhara Bhosale, Akshay Bhilwade, Ankur Nayak, Ashutosh Shirude, Unmesh Datar, Akshata Rajput, Sneha Borkar, Govind Waghmare, Rahul Pakhare
Team 2014-15
Team 2014-15
Sameer Deshmukh, Ajeet Wankhede, Vinaya Jadhav, Archit Moghe, Jyotiprakash Panda, Shruti Dalvi, Shailesh Kelkar, Arvind Deshmukh, Viren Pardeshi, Pariksheet Pinjari, Shivraj Wabale, Komal Barge, Shrikant Arale, Shrinath Deshpande, Ashish Hinge, Amol Bakse, Chirag Pawar, Om Naik, Sayali Apte, Indrajeet Jadhav, Digvijay Patil, Harsh Agarwal

 

 

 

Team 2011-12
Sarang Khandekar, Anisa Qazi, Manjiri Katmore, Parth Patel, Ashutosh Patil, Aparna Choudhari, Amit Sawant, Binal Chodvadia, Kunal Patel, Aparna Nanaware

Robot Study Circle Student Co-ordinators :

  1. Mario Pinto (BE- Mech ) & Prayag Panchwadkar (BE- Mech) 2004-2005
  2. Prayag Panchwadkar ( BE- Mech) & Varsha Deshmukh (BE- Mech) 2005-2006
  3. Kapeesh Saraph (BE- Mech) , Abhishekh Nagraj (BE-Comp), Vineet Bhatawadekar (BTech- E&TC) & Pratap Tokekar (BTech- E&TC)  2006-2008
  4. Anupam Ingale (BTech- Instru) & Vaibhav Bhosle (BTech- Instru) 2008-2009
  5. Akshay Phatak (BTech- E&TC) & Pushkar Nandkar (BTech- E&TC) 2009-2010
  6. Pawan Badade (BTech- Mech) 2010-2011
  7.  Manjiri Katmore (BTech - Mech) & Sarang Khandekar (BTech- E&TC) 2011-2012
  8. Ajeet Pawar (BTech- Mech) & Pratik Deshmukh (BTech- E&TC) 2012-2013
  9. Sagar Jadhav (BTech- Mech) & Dhiraj Jangid (BTech- Mech) 2013-2014
  10. Om Naik (BTech- Mech) & Shivraj Wabhale (BTech- IT) 2014-2015
  11. Amit Kharat (BTech- E&TC) & Rahul Pakhare (BTech- E&TC) 2015-2016
  12. Anuj Phegde (BTech- E&TC) & Sanket Saravade (BTech- E&TC) 2016-2017
  13. Aashish Sonawane (BTech- E&TC) & Soham Bulge (BTech- Mech) 2017-2018
  14. Bhushan Rane (BTech- Elect) 2018-2019 
  15. Rasika Vibhute (BTech- Mech) & Hrishikesh Nirgude (BTech- Mech) 2019-2020
  16. Yash Deshmukh(BTech- Mech) & Aditya Jadhav (BTech- E&TC) 2020-2021 

Blank Image

Get in Touch

If you can’t find your name or your batchmate in the list, we apologize for the inconvenience. Please Contact Us & we will add the name immediately.

Contact Us